THE INTERN / PRAKTYKANT

Autor: data: 5 Październik, 2015 Special

„Praktykant” sprawi radość spragnionym dobrej gry aktorskiej. Nie zawiedzie potrzebujących ciekawych, nieskomplikowanych, ale wcale nie pozbawionych głębi filmów. Nie rozczaruje, jeśli pójdzie na niego ktoś, kto ma gorszy dzień i potrzebuje motywacji. Wybitna gra śmietanki aktorskiej Hollywood to radość dla oka.

intern_mini

reż. Nancy Meyers, Warner Bros

Oglądałam w kinie w Cairns wersję anglojęzyczną, jednak jestem pewna, że i ta Polska nie urąga jakości, zwłaszcza jeśli pójdziecie na film z napisami.

W filmie „Praktykant” De Niro gra Bena Whittakera, 70-letniego wdowca, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji poświęconej modzie strony internetowej, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin (Hathaway). Przewrotne i nieoczywiste, mądre i zabawne i – co ważne – z morałem, jakich ostatnio mało w światowym kinie nastawionym na komercję.

Reżyserem i autorką scenariusza jest nominowana do Oscara i wielokrotnie nagradzana Nancy Meyers („To skomplikowane”, „Lepiej późno niż później”, „Szeregowiec Benjamin”). Meyers uchwyciła w dwugodzinnym filmie coś, co sprawiło, że nawet teraz – kilka godzin po seansie – mam uśmiech na twarzy.

Sandra Borowiecky to jedna z najważniejszych postaci dziennikarstwa młodego pokolenia. Kontrowersyjna, ironiczna, błyskotliwa autorka kilkuset reportaży i artykułów o tematyce społecznej i gospodarczej. W wieku 16 lat pracowała w Super Expressie, potem Radiu Kolor, telewizjach: TVN, TTV, TVN Turbo i Superstacja. Przez dziesięć lat pisała dla gazet lokalnych i ogólnopolskich: Mieszkańca, Gazety Bankowej, Uważam Rze, magazynu Żyj Zdrowo i Aktywnie. Przez pięć ostatnich lat prowadziła dziennikarskiego bloga, który po ogólnopolskim sukcesie reportażu „Wyzysk Polski” przekształciła w niezależny magazyn reporterski Szpalta. Borowiecka jest także autorką scenariuszy sztuk teatralnych „Emigrantka” i „Szeptem do mnie mów”. Ma na swoim koncie powieść napisaną w wieku dwudziestu lat „Przypadek Agaty W.”