NINO ROTA

Autor: data: 20 Sierpień, 2015 Special

Collector Nino Rota, Warner Music Poland

20150820_174939

Od pierwszych dzięków utworów zawartych na płycie można się poczuć tak, jakby realny świat zastąpiły nagle obrazy tak znanych filmów jak „Ojciec Chrzestny” Francisa Forda Coppoli, „La strada” czy „Słodkie Życie” mistrza Federico Felliniego.

Pełne, sycące zmysły melodie, pozwalają obcować z wyjątkowym talentem Roty – wyciszają, a jednocześnie pobudzają zmysły.

Wyjątkowe wydawnictwo, z muzyką jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej w historii, przygotowano z okazji przypadającej w kwietniu 2015 roku 100. rocznicy urodzin włoskiego artysty.

Sandra Borowiecky to jedna z najważniejszych postaci dziennikarstwa młodego pokolenia. Kontrowersyjna, ironiczna, błyskotliwa autorka kilkuset reportaży i artykułów o tematyce społecznej i gospodarczej. W wieku 16 lat pracowała w Super Expressie, potem Radiu Kolor, telewizjach: TVN, TTV, TVN Turbo i Superstacja. Przez dziesięć lat pisała dla gazet lokalnych i ogólnopolskich: Mieszkańca, Gazety Bankowej, Uważam Rze, magazynu Żyj Zdrowo i Aktywnie. Przez pięć ostatnich lat prowadziła dziennikarskiego bloga, który po ogólnopolskim sukcesie reportażu „Wyzysk Polski” przekształciła w niezależny magazyn reporterski Szpalta. Borowiecka jest także autorką scenariuszy sztuk teatralnych „Emigrantka” i „Szeptem do mnie mów”. Ma na swoim koncie powieść napisaną w wieku dwudziestu lat „Przypadek Agaty W.”